Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Main Menu

We wtorek, 14 września, czyli tuż po beatyfikacji kard. Stefan Wyszyńskiego nasze przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu z biografem p. Piotrem Kordyaszem, autorem książki "Stefek", której bohaterem jest kard. Wyszyński. Pan Piotr przybliżył dzieciom niezwykłą i wielką postać Prymasa Tysiąclecia, jego dzieciństwo, drogę zawierzenia Matce Bożej. Pomógł wszystkim zrozumieć, dlaczego św. Jan Paweł II powiedział o nim, że taki Prymas zdarza się raz na 1000 lat.

Przedszkolaki dowiedziały się, że mały Stefan urodził się w Zuzeli nad Bugiem. W wieku 9 lat stracił mamę. Jego dzieciństwo, jak i dorosłe życie nie należały do najłatwiejszych. Już jako mały chłopiec odznaczał się dobrocią, był bardzo uczynny i pomagał wszystkim, którzy byli w potrzebie. Jednak potrafił też psocić - kiedy siostry nie chciały się z nim bawić, spalił im lalki w piecu. Siostry jednak bardzo kochały małego Stefka i szybko wybaczyły mu ten występek. W domu rodzinnym, nad łóżkiem przyszłego prymasa wisiały dwa obrazy: Matki Bożej Częstochowskiej i Matki Bożej Ostrobramskiej. Pierwszą z nich szczególnym kultem otaczał ojciec Stefana a drugą matka. Religijność bliska była więc Wyszyńskiemu już od czasów dzieciństwa. Dzieci słuchały opowieści z ogromnym zaciekawieniem, mogły również zobaczyć rekwizyty związane z Kardynałem. Dziękujemy serdecznie p. Kordyaszowi za ubogacające spotkanie.

FOTO

PRZEDSZKOLE

Nasze Przedszkole znajduje się w zacisznym miejscu Marek. Położone jest z dala od trasy szybkiego ruchu, na dużym zalesionym terenie. Pomieszczenia w budynku, w którym odbywają się zajęcia, przygotowane są dla sześciu grup. Każda z nich posiada dużą salę wyposażoną w zabawki, pomoce dydaktyczne oraz sprzęt dostosowany do wieku i potrzeb dzieci. W Przedszkolu znajdują się również cztery szatnie, sala gimnastyczna, sala rytmiczna, gabinet logopedyczny, gabinet psychologiczny, stołówka, kuchnia, a przed budynkiem jest plac zabaw wkomponowany w piękną zieleń otoczenia.

Nasze Przedszkole, prowadzone przez Siostry Rodziny Maryi, pragnie odzwierciedlać Ducha Rodziny z Nazaretu. Poprzez współdziałanie całej społeczności przedszkolnej: wykwalifikowanych nauczycieli, specjalistów i pozostały personel, dbamy o wszechstronny rozwój naszych wychowanków.

Codzienne zajęcia edukacyjne wzbogacamy wieloma dodatkowymi atrakcjami, takimi jak teatrzyki, koncerty, warsztaty biblijne i przyrodnicze, wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi czy imprezy okolicznościowe. Tym samym dajemy dziecku możliwość zdobywania nowych doświadczeń i pełniejszego poznawania świata.

Pamiętając o tym, że każde dziecko jest wyjątkowe, dostosowujemy nauczanie do jego indywidualnych potrzeb i możliwości. Podejmujemy także ścisłą współpracę z rodzicami, gdyż tylko jednoliniowe wychowanie w duchu chrześcijańskiej miłości może w pełni ukształtować dziecko emocjonalnie, intelektualnie i moralnie.

  • Testimonials1

    PATRON PRZEDSZKOLA
    Św. Zygmunt Szczęsny Feliński
    „Trzeba ciągle mieć przed oczami obowiązek służenia Bogu i bliźnim w każdym położeniu, chociażby najprzykrzejszym.“

Zobacz także