Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Konkurs Rodzinny "Idźcie do Józefa..."

W związku z ogłoszonym przez papieża Franciszka - rokiem Świętego Józefa, zapraszamy Państwa do udziału w Konkursie.

Chcemy, aby był on dla rodzin okazją do zacieśniania więzi, pielgrzymowania, zaprzyjaźnienia się ze św. Józefem i rozwoju twórczości rodzinnej.

TERMIN: 1 czerwca - 6 września 2021 rok

UCZESTNICY: W konkursie mogą wziąć udział rodziny należące do społeczności Szkoły, Przedszkola, Żłobka prowadzonych przez Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi przy ul. Kasztanowej 21 w Markach.

SZCZEGÓŁY W REGULAMINIE:

Sponsorzy nagród:


Przeżywamy najpiękniejszy miesiąc w roku - maj - miesiąc maryjny, to znaczy szczególnie poświęcony Matce Bożej. Rozpoczęliśmy go od Uroczystości Matki Bożej Królowej Polski - 3.V, tego dnia szczególnie dziękowaliśmy Maryi za jej opiekę nad naszą ojczyzną, za to, że zawsze troszczyła się o Polskę, wspierała Polaków w walce o ojczyznę i nadal ma nas w swojej opiece.

Przez cały maj możemy oddawać cześć Maryi poprzez śpiew Litanii Loretańskiej, czy to przy figurze Matki Bożej, czy przy Jej obrazie. W naszym kraju bardzo popularne jest gromadzenie się przy różnych przydrożnych kapliczkach i wspólne śpiewanie Litanii do Matki Bożej. Warto wspomnieć przy tej okazji, że nabożeństwo majowe wprowadził i propagował w naszej stolicy św. Zygmunt Szczęsny Feliński - patron przedszkola. Pamiętajmy, że tak samo ważne jest nasze osobiste jej odmawianie w domu z rodziną. Zachęcamy całym sercem do tego, aby w tym miesiącu podjąć w swojej rodzinie codzienne odmawianie Litanii, aby powierzać Maryi siebie, swoich najbliższych i całą naszą ojczyznę, z jej wszystkimi troskami i problemami, szczególnie teraz w czasie epidemii. Pamiętajmy, że Maryja jest mamą każdego z nas i tak jak matka kocha nas całym sercem!

W przedszkolu będziemy codziennie śpiewać Litanię Loretańską, przy figurze Niepokalanej na dziedzińcu. Zapraszamy, od poniedziałku do piątku, godz. 16.00.

  

Drodzy Państwo!

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego pragniemy życzyć Państwu radości i pokoju płynącego od Jezusa - Zwycięzcy Śmierci, Piekła i Szatana. Niech przeżycie Triduum Paschalnego i czas świętowania umocni wiarę i miłość w rodzinach, niech ożywi nadzieję, że nasz Pan Jezus Chrystus pokona wszelkie zło i pomoże przezwyciężyć wszystkie trudności codziennego życia. Niech radosne Alleluja rozbrzmiewa w Waszych domach i w każdym sercu!

Z pamięcią w modlitwie Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi

Dzieci w naszym przedszkolu chętnie podejmowały różnorodne zadania, przygotowujące do Świąt Wielkanocnych. Oprócz modlitwy, o której szczególnie staraliśmy się pamiętać w tym czasie Wielkiego Postu, rozważając Drogę Krzyżową, przedszkolaki wykonywały wiele działań praktycznych. Starsze dzieci wykonywały palmy na Niedzielę Palmową, młodsze siały rzeżuchę, robiły wielkanocne baranki, kurczaczki, pisanki...

W dniach 17-18 marca w naszym przedszkolu gościliśmy pana Pawła z mobilnym Miasteczkiem Ruchu Drogowego. Wszystkie przedszkolaki brały udział w zajęciach z auto-chodzikiem. Dzieci uczyły się bezpiecznego poruszania się na drodze, prawidłowego przechodzenia przez pasy, zapoznawały się z podstawowymi znakami drogowymi.

We wtorek, 16 marca odbyło się podsumowanie rodzinnego konkursu wielkanocnego  - "Wielkanocny kurczaczek". Laureaci pierwszych miejsc, wyróżnień, jak i wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Serdecznie gratulujemy wszystkim rodzinom, które wzięły udział w konkursie.

W poniedziałek, 15 marca nasze najstarsze przedszkolaki, z grup: Jeżyki, Żabki i Sówki uczestniczyły w mini szkoleniu dotyczącym pierwszej pomocy przedmedycznej. Pod kierunkiem ratowników z warszawskiej Straży Miejskiej dzieci uczyły się jak sprawdzić, czy człowiek, któremu udzielamy pomocy oddycha, czy jest przytomny, jak przeprowadzić masaż serca i jak wezwać pogotowie ratunkowe, a także jak ułożyć chorego w pozycji bocznej bezpiecznej.

Zobacz także