W czwartek, 18 lutego w naszym przedszkolu gościliśmy Teatr Eden. Tym razem dzieci obejrzały spektakl pt.: "Historia Daniela w jaskini lwów". Aktorzy zapoznali małych widzów z historią mądrego i posłusznego Daniela, który w skutek podstępnego działania doradcy króla musiał ponieść niezasłużoną karę.

10 lutego, w środę, przed południem, w naszym przedszkolu odbył się koncert muzyczny pt.: " Pocztylion drogą jedzie, a trębacz na trąbce gra". Odwiedziła nas znana i lubiana agencja muzyczna Bella Musica. Opowieść muzyczną, jak zawsze w wyjątkowy sposób snuła pani Iza.

W środę, 10 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Ze względu na obecną sytuację nie mogliśmy bawić się wszyscy razem, ale mimo podziału na małe grupy, radości nie brakowało! Naszą zabawę poprowadził znany z warsztatów bębniarskich Ricky Lion, który zabrał nas w podróż do Afryki.

W piątek, 29 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się wizyta duszpasterska, którą tradycyjnie nazywamy kolędą. Przyjechał do nas ks. Paweł, którego wszyscy dobrze znają z comiesięcznych spotkań na szkolno-przedszkolnej Mszy Świętej. Ksiądz Paweł przeszedł po całym budynku, zaglądając do każdej grupy, klasy, pomieszczenia...

W piątek, 29 stycznia popołudniowe zajęcia w grupie Jeżyków przeprowadziła nasza siostra dyrektor. S. Zofia zaproponowała dzieciom wykonanie świec żelowych. Warsztaty bardzo się dzieciom podobały. Chętnie projektowały swoje dzieła, zapełniając wnętrze świecy różnorodnymi dodatkami.

W piątek 29 stycznia na warsztatach kulinarno-sensorycznych dzieci wykonywały pastę awokado. Przedszkolaki już świetnie wiedzą, że w pierwszej kolejności zjadamy warzywa i owoce, bo mają witaminy. Mali Kucharze z niewielką pomocą pani Kasi zrobili pyszną pastę z awokado. Na początku zajęć słychać było różne głosy, np.:
- "Nigdy tego nie jadłam"
- "U mnie w domy jemy awokado"
- "Lubię to!"

Dzieci z grupy Żabek świętowały Dzień Babci i Dziadka już 22 stycznia. Uczestniczyły w konkursie wiedzy o Dziadkach w formie gry. Tego dnia miały miejsce wesołe pląsy do ulubionych przebojów, zadania tematyczne z przeliczania i czytania oraz praca plastyczna - "Bukiet dla Dziadków". Zwieńczeniem zabawy było wspólne przygotowywanie ciasteczek owsianych, które gorąco polecamy do wspólnego wykonania w domu. Przepis dostępny jest na "żabkowej" tablicy ogłoszeń.