Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

W środę, 27 kwietnia w gr. Żabek odbyły się kolejne zajęcia Klubu Młodego Odkrywcy. Tym razem trwając w okresie wielkanocnym i wspominając kolorowe pisanki wykonywaliśmy doświadczenia związane z jajkami. Dzieci zgłębiły szczegółowo budowę jajka, zarówno surowego, jak i gotowanego. Odkryły w jaki sposób odróżnić jajko ugotowane od surowego - wystarczy zaobserwować czy kręci się szybko czy wolno... Przedszkolaki przekonały się, że jajko włożone do wody tonie, natomiast pływa w solance. Ciekawym eksperymentem było umieszczenie gotowanego jajka w szklanej butelce, co możliwe jest dzięki włożeniu do niej płonącej kartki... Jednak okazało się, że nie jest to wcale takie proste...

22 kwietnia, w piątek obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Ziemi. Nasze przedszkolaki starały się zapamiętać ważne słowa, aby wcielać je w życie:
"Ziemio
Nie chcemy abyś była zniszczona,
chcemy żebyś była cała zielona,
więc przysięgę Ci składamy,
że zniszczyć Ciebie nie damy!!!"

14 maja w naszym kompleksie edukacyjnym odbędzie się Bieg Pamięci Matki Matyldy Getter połączony z piknikiem edukacyjno-historycznym.

Grupa Biedronek w piątek, 8 kwietnia wzorowo przygotowała się do przeżycia Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy. Dzieci poznawały świąteczne tradycje i zwyczaje, jakie mają miejsce w naszym kraju. Przy pomocy pań wykonały kolorowe palemki, aby zanieść je w niedzielę palmową do kościoła.

W środę, 6 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty Małego Architekta, w których uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup. Zajęcia te pozwalają oderwać się od cyfrowej rozrywki i uczą liczenia, myślenia przestrzennego oraz podstaw fizyki i geometrii. Prowadził je dla nas Andrzej Szczerba czyli Pan Kreatek z Kreatki.

We wtorek, 5 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się kolejny koncert muzyczny zatytułowany "Beskidzkie kołomajki". Artyści z agencji Folcloristica prezentowali nam tańce i przyśpiewki Beskidu Śląskiego. Podczas spotkania nie zabrakło również czasu na wesołe harce dzieci, które jak zawsze chętnie uczą się nowych zabaw tanecznych.

W piątek, 1 kwietnia kolejny raz gościliśmy w przedszkolu Teatr Kukiełkowy Bajka. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. "Dobre rady". Przedszkolaki przypominały sobie zasady związane z ruchem drogowym, jak zachować się podczas nieobecności rodziców w domu i czy wolno rozmawiać z nieznajomymi.

Kalendarz

Zobacz także