Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Przeżywamy najpiękniejszy miesiąc w roku - maj - miesiąc maryjny, to znaczy szczególnie poświęcony Matce Bożej. Rozpoczęliśmy go od Uroczystości Matki Bożej Królowej Polski - 3.V, tego dnia szczególnie dziękowaliśmy Maryi za jej opiekę nad naszą ojczyzną, za to, że zawsze troszczyła się o Polskę, wspierała Polaków w walce o ojczyznę i nadal ma nas w swojej opiece.

Przez cały maj możemy oddawać cześć Maryi poprzez śpiew Litanii Loretańskiej, czy to przy figurze Matki Bożej, czy przy Jej obrazie. W naszym kraju bardzo popularne jest gromadzenie się przy różnych przydrożnych kapliczkach i wspólne śpiewanie Litanii do Matki Bożej. Warto wspomnieć przy tej okazji, że nabożeństwo majowe wprowadził i propagował w naszej stolicy św. Zygmunt Szczęsny Feliński - patron przedszkola. Pamiętajmy, że tak samo ważne jest nasze osobiste jej odmawianie w domu z rodziną. Zachęcamy całym sercem do tego, aby w tym miesiącu podjąć w swojej rodzinie codzienne odmawianie Litanii, aby powierzać Maryi siebie, swoich najbliższych i całą naszą ojczyznę, z jej wszystkimi troskami i problemami, szczególnie teraz w czasie epidemii. Pamiętajmy, że Maryja jest mamą każdego z nas i tak jak matka kocha nas całym sercem!

W przedszkolu będziemy codziennie śpiewać Litanię Loretańską, przy figurze Niepokalanej na dziedzińcu. Zapraszamy, od poniedziałku do piątku, godz. 16.00.

  

Zobacz także