Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

8 marca nasze pięciolatki (gr. Żabki) uczestniczyły w pasjonującej wycieczce "Sanem przez Wolę (i nie tylko) śladami Matki Matyldy Getter", Franciszkanki Rodziny Maryi, odznaczonej medalem Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata.
Dzieci odwiedziły prowadzone przez nasze Siostry Muzeum św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego przy ul. Żelaznej, gdzie mogły poznać historię św. Zygmunta i Matki Matyldy. Były też przy ul. Krochmalnej, gdzie Matka Matylda się urodziła i na Powązkach przy grobie bohaterki ratującej wraz ze współsiostrami w czasach II wojny światowej żydowskie dzieci.
Za organizację wydarzenia dziękujemy naszej Fundacja Filii Dei i Fundacja AVE z nieocenianym Panem Bartłomiejem Włodkowskim, który dowodził eskapadą.
Wydarzenie to przygotowuje nas do Biegu Pamięci M. Matyldy Getter oraz Rodzinnego Pikniku Historyczno-Sportowego, który odbędzie się 14 maja w naszym kompleksie przy Kasztanowej 21 w Markach.

Kalendarz

Zobacz także