Motylki to grupa 23 radosnych 4-latków, które pod opieką s. Kamili i p. Edyty uczą się i bawią w przedszkolu. W grupie jest 9 chłopców i 14 dziewczynek. Dzieci są bardzo ciekawe świata. Oprócz stałych zajęć dydaktycznych w grupie, chętnie biorą udział w innych organizowanych zajęciach, mi.in. katechezie, j. angielskim, rytmice. Każde zadanie wykonują z ogromnym zaangażowaniem. Uwielbiają tańce i gimnastykę korekcyjną. Wielką radość sprawiają im zabawy w ogrodzie przedszkolnym i spacery w pobliżu przedszkola, podczas których chętnie obserwują przyrodę i słuchają śpiewu ptaków. Dbamy o to, aby dzieci uczyły się nawiązywania dobrych relacji i staramy się wprowadzać je w świat wartości, aby rozumiały czym jest przyjaźń, odwaga, pracowitość, uprzejmość, dobroczynność...