Motylki to grupa 26 radosnych 4-latków. Wychowawcami grupy są: siostra Elżbieta i pani Ania, a pomaga im również pani Magda. W grupie jest 15 chłopców i 11 dziewczynek. Dzieci chętnie uczęszczają do przedszkola; są pogodne, uśmiechnięte, ciekawe i aktywne, zarówno podczas zajęć dydaktycznych, jak i zabaw swobodnych.

Wychowankowie wspólnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie; są samodzielne i koleżeńskie. Bardzo lubią zabawy ze śpiewem i muzyką. Każdy ich dzień wypełniają: radosna zabawa, zajęcia edukacyjne, zabawy na świeżym powietrzu. W czasie spędzonym w przedszkolu poszerzają swoją wiedzę, rozwijają wszechstronne umiejętności, a uśmiech nie znika z ich twarzy.