W czwartek, 30 września odbyły się w grupie Żabek pierwsze w tym roku zajęcia KMO, czyli Klubu Młodego Odkrywcy, które poprowadziła s. Kamila. ( Zajęcia będą odbywały się raz w miesiącu). Tym razem dzieci poznawały stany skupienia, jakie występują w przyrodzie i tworzyły ciecz Nienewtonowską, czyli taką która zmienia stan skupienia z płynnego w stały i na odwrót.

Wszystko to dzieje się za pomocą energii, którą dostarczamy poprzez szybkie ruchy naszych rąk. Dla dzieci była to również doskonała zabawa sensoryczna. Co prawda było trochę mokro i brudno, ale za to bardzo radośnie.