Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Main Menu

 • WYPRAWKA I ADAPTACJA
  WYPRAWKA I ADAPTACJA

  Co będzie potrzebne Państwa dziecku i jak pomóc mu w adaptacji?

  Więcej

 • Rodzinny konkurs o naszym patronie
  Rodzinny konkurs o naszym patronie

  Kochani, ogłaszamy rodzinny konkurs o naszym patronie i założycielu Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi - św. abpie Zygmuncie Szczęsnym Felińskim.

  Więcej

 • Pozwólcie dzieciom...
  Pozwólcie dzieciom...

  Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie. // J. Korczak

 • Dajmy dzieciom serce
  Dajmy dzieciom serce

  Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech, aby nauczyły się kochać ludzi i wszystko, co je otacza. // M. Kownacka

Na początku października dzieci z grupy Biedronek brały udział w jesiennych zajęciach kulinarnych. Głównymi składnikami wykorzystanymi do wykonania potraw były oczywiście warzywa. Przedszkolaki poznawały właściwości warzyw, sposób w jaki rosną, dowiadywały się, które warzywa możemy jeść na surowo oraz do jakich potraw możemy poszczególne warzywa wykorzystać. Dzieci miały okazje przygotować marchewkowe babeczki. Dzielnie tarły marchewkę na tarce oraz bardzo chętnie jej próbowały. Następnie, zgodnie z przepisem odmierzały ilość poszczególnych składników. Przesypywanie, mieszanie, rozbijanie, nakładanie, wszystkie te czynności nasi dzielni kucharze wykonywali samodzielnie.

Kolejnym popisowym daniem była sałatka warzywna, w tym przypadku przedszkolaki miały szanse porównać warzywa surowe i warzywa gotowane. Największym wyzwaniem było krojenie, ale nasze przedszkolaki świetnie sobie z tym poradziły. Smakowanie pokrojonych warzyw również szło im wyśmienicie. Już nie możemy się doczekać kolejnych przygotowanych przez dzieci pyszności.

FOTO

PRZEDSZKOLE

Nasze Przedszkole znajduje się w zacisznym miejscu Marek. Położone jest z dala od trasy szybkiego ruchu, na dużym zalesionym terenie. Pomieszczenia w budynku, w którym odbywają się zajęcia, przygotowane są dla sześciu grup. Każda z nich posiada dużą salę wyposażoną w zabawki, pomoce dydaktyczne oraz sprzęt dostosowany do wieku i potrzeb dzieci. W Przedszkolu znajdują się również cztery szatnie, sala gimnastyczna, sala rytmiczna, gabinet logopedyczny, gabinet psychologiczny, stołówka, kuchnia, a przed budynkiem jest plac zabaw wkomponowany w piękną zieleń otoczenia.

Nasze Przedszkole, prowadzone przez Siostry Rodziny Maryi, pragnie odzwierciedlać Ducha Rodziny z Nazaretu. Poprzez współdziałanie całej społeczności przedszkolnej: wykwalifikowanych nauczycieli, specjalistów i pozostały personel, dbamy o wszechstronny rozwój naszych wychowanków.

Codzienne zajęcia edukacyjne wzbogacamy wieloma dodatkowymi atrakcjami, takimi jak teatrzyki, koncerty, warsztaty biblijne i przyrodnicze, wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi czy imprezy okolicznościowe. Tym samym dajemy dziecku możliwość zdobywania nowych doświadczeń i pełniejszego poznawania świata.

Pamiętając o tym, że każde dziecko jest wyjątkowe, dostosowujemy nauczanie do jego indywidualnych potrzeb i możliwości. Podejmujemy także ścisłą współpracę z rodzicami, gdyż tylko jednoliniowe wychowanie w duchu chrześcijańskiej miłości może w pełni ukształtować dziecko emocjonalnie, intelektualnie i moralnie.

 • Testimonials1

  PATRON PRZEDSZKOLA
  Św. Zygmunt Szczęsny Feliński
  „Trzeba ciągle mieć przed oczami obowiązek służenia Bogu i bliźnim w każdym położeniu, chociażby najprzykrzejszym.“

Zobacz także