Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Main Menu

Dobrze wiemy, że październik jest szczególnym miesiącem modlitwy różańcowej. Pragniemy również w naszej przedszkolnej społeczności pamiętać o różańcu wspólnie modląc się z dziećmi i wprowadzając je przez to w tajemnice życia Pana Jezusa. Jednak w tym roku zachęcamy także  wszystkie rodziny do włączenia się w inicjatywę żywego różańca. Każdego dnia dzieci w grupach będą losowały figurkę Maryi wraz z różańcem, które będą zabierały do domów, a następnego dnia odnosiły do przedszkola, tak aby mogły losować kolejne dzieci. W ten sposób Maryja będzie nawiedzała wszystkie rodziny. Zachęcamy, aby czas nawiedzenia Maryi przeżyć w swoich domach jak najpiękniej... może przy śpiewie pieśni czy zapalonej świecy... Niech peregrynująca figurka pomoże wygospodarować czas na wspólną rodzinną modlitwę. Pamiętajmy, że moc modlitwy różańcowej ma wielką moc, starajmy się sięgać po różaniec jak najczęściej, nie tylko w październiku...

PRZEDSZKOLE

Nasze Przedszkole znajduje się w zacisznym miejscu Marek. Położone jest z dala od trasy szybkiego ruchu, na dużym zalesionym terenie. Pomieszczenia w budynku, w którym odbywają się zajęcia, przygotowane są dla sześciu grup. Każda z nich posiada dużą salę wyposażoną w zabawki, pomoce dydaktyczne oraz sprzęt dostosowany do wieku i potrzeb dzieci. W Przedszkolu znajdują się również cztery szatnie, sala gimnastyczna, sala rytmiczna, gabinet logopedyczny, gabinet psychologiczny, stołówka, kuchnia, a przed budynkiem jest plac zabaw wkomponowany w piękną zieleń otoczenia.

Nasze Przedszkole, prowadzone przez Siostry Rodziny Maryi, pragnie odzwierciedlać Ducha Rodziny z Nazaretu. Poprzez współdziałanie całej społeczności przedszkolnej: wykwalifikowanych nauczycieli, specjalistów i pozostały personel, dbamy o wszechstronny rozwój naszych wychowanków.

Codzienne zajęcia edukacyjne wzbogacamy wieloma dodatkowymi atrakcjami, takimi jak teatrzyki, koncerty, warsztaty biblijne i przyrodnicze, wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi czy imprezy okolicznościowe. Tym samym dajemy dziecku możliwość zdobywania nowych doświadczeń i pełniejszego poznawania świata.

Pamiętając o tym, że każde dziecko jest wyjątkowe, dostosowujemy nauczanie do jego indywidualnych potrzeb i możliwości. Podejmujemy także ścisłą współpracę z rodzicami, gdyż tylko jednoliniowe wychowanie w duchu chrześcijańskiej miłości może w pełni ukształtować dziecko emocjonalnie, intelektualnie i moralnie.

  • Testimonials1

    PATRON PRZEDSZKOLA
    Św. Zygmunt Szczęsny Feliński
    „Trzeba ciągle mieć przed oczami obowiązek służenia Bogu i bliźnim w każdym położeniu, chociażby najprzykrzejszym.“

Zobacz także