Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

W środę, 27 kwietnia w gr. Żabek odbyły się kolejne zajęcia Klubu Młodego Odkrywcy. Tym razem trwając w okresie wielkanocnym i wspominając kolorowe pisanki wykonywaliśmy doświadczenia związane z jajkami. Dzieci zgłębiły szczegółowo budowę jajka, zarówno surowego, jak i gotowanego. Odkryły w jaki sposób odróżnić jajko ugotowane od surowego - wystarczy zaobserwować czy kręci się szybko czy wolno... Przedszkolaki przekonały się, że jajko włożone do wody tonie, natomiast pływa w solance. Ciekawym eksperymentem było umieszczenie gotowanego jajka w szklanej butelce, co możliwe jest dzięki włożeniu do niej płonącej kartki... Jednak okazało się, że nie jest to wcale takie proste...

Na koniec dzieci obserwowały co stało się z jajkiem, które dwa dni wcześniej włożyliśmy do słoika napełnionego octem. Okazało się, że kwas wchodząc w reakcję ze skorupką, doprowadził do całkowitego jej rozpuszczenia i z jajka powstała gumowa piłeczka! Było to bardzo ciekawe odkrycie dla przedszkolaków. Zachęcamy do powtarzania doświadczeń w domu.

FOTO

Kalendarz

Zobacz także