W sobotę, 3 października odbył się IV Rodzinny Rajd Rowerowy prowadzony przez pana Pawła Paczka i Klub Rowerowy Trybik. Przed południem nasze podwórko wypełniło się cyklistami ze szkoły i przedszkola. Po przywitaniu, omówieniu zasad bezpieczeństwa i krótkiej rozgrzewce, cały peleton wyruszył w trzynastokilometrową trasę po mareckich lasach.
Piaski i korzenie były dość dużym wyzwaniem, szczególnie dla najmłodszych uczestników, ale wszystkim udało się dojechać do mety. A ona znajdowała się na polanie przy przedszkolu, gdzie czekało już ognisko. Tu mogliśmy pokrzepić siły pieczoną kiełbaską przy miłej rozmowie z innymi.

Młodsi uczestnicy Rajdu podjęli się kolejnego wyzwania – przejścia toru przeszkód (ćwiczeń), przygotowanego przez mamy z drugiej klasy. Bawili się przy tym wspaniale.
Mieliśmy także okazję podziwiać sprzęt strażacki naszej lokalnej jednostki. Dzieci wchodziły oczywiście do wozu. A niektórzy próbowali swoich sił przy rozkładaniu wężów gaśniczych.
To był dzień pełen aktywnego wypoczynku, co sprawiło każdemu wiele radości i pozwoliło nam lepiej się zintegrować.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego dnia, a w szczególności: Panu Pawłowi Paczek i Klubowi Rowerowemu TRYBIK, Policji za eskortę w trakcie rajdu i dbanie o bezpieczeństwo podczas pikniku, Mareckiej Ochotniczej Straży Pożarnej oraz mamom z klasy II za poprowadzenie zabaw, a także Rodzicom, którzy pomogli przy składaniu namiotów i porządkowaniu terenu po spotkaniu.