We wtorek, 7 września odbył się w przedszkolu pierwszy w tym roku szkolnym koncert muzyczny pt. "Dożynki pod Lublinem", w wykonaniu agencji Folkloristica, pod przewodnictwem pani Liliany Cercel-Podkul. Dzieci miały okazję poznać i usłyszeć wesołe przyśpiewki i tańce lubelskie. Pani prowadząca wraz z partnerem zaprezentowali piękne, kolorowe stroje regionalne i przy akompaniamencie akordeonu zatańczyli kilka skocznych tańców.

Przedszkolaki wysłuchały opowieści o pracy na roli, wykonywanej przez rolników, m.in. o sianokosach, zbieraniu plonów, pozyskiwaniu ziarna z kłosów. Dowiedziały się, że dożynki to inaczej święto plonów, czyli szczególny czas w ciągu roku, kiedy wszyscy rolnicy, sadownicy dziękują za pozyskane plony i wyrażają wdzięczność Panu Bogu. Na koniec chętne dzieci próbowały swoich sił w tańcach. Było bardzo radośnie, skocznie i wesoło.