W piątek, 17 września obchodziliśmy święto patrona naszego przedszkola i założyciela Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi - św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. W tym dniu szczególnie przyzywaliśmy w modlitwie naszego orędownika, a wyjątkowym wydarzeniem było poświęcenie jego pomnika, który znajduje się na terenie przedszkola. Po modlitwie i śpiewie pieśni ku czci św. Zygmunta, dzieci z przedszkola, jak również ze szkoły, wypuściły w niebo kolorowe balony z myślami naszego patrona. Mamy nadzieję, że dotarły w odległe miejsca do różnych osób...

Tego dnia dodatkową atrakcją w przedszkolu były zajęcia warsztatowe - "Zakątek Odkrywców", prowadzone przez firmę, która przyjechała do nas z Płocka. Dzieci obserwowały i same wykonywały pokazy iluzjonistyczne, przekonując się, że nie ma w tym żadnej magii a jedynie potrzeba dużej zręczności... Największe wrażenie na przedszkolakach wywarło doświadczenie, w efekcie którego powstawały chmury.