Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

14 maja w naszym kompleksie edukacyjnym odbędzie się Bieg Pamięci Matki Matyldy Getter połączony z piknikiem edukacyjno-historycznym.

Matka Matylda to siostra z naszego zgromadzenia, która wraz ze współsiostrami i współpracownikami uratowała w czasie II wojny światowej tysiące żydowskich dzieci narażając swoje życie, za co została odznaczona medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata.

“Mamy przekonanie, że Matka Matylda może stanowić dziś wzór heroizmu, a mamy poczucie, że niewielu jeszcze o niej słyszało, więc tym bardziej chcemy ją upamiętnić” – powiedziała nasza dyrektor s. Zofia Pliszka.

Bieg zostanie zorganizowany w pięciu kategoriach wiekowych, poczynając od dorosłych, a kończąc na przedszkolakach. W czasie pikniku będzie można m.in. wziąć udział w grze historycznej, rozgrywkach sportowych czy obejrzeć film w autobusowym kinie. Całość zwieńczy koncert historyczny zespołu Ferajna z Hoovera oraz Msza Święta.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński, prezes Instytutu Pamięci Narodowej Karol Nawrocki, starosta wołomiński Adam Lubiak i burmistrz Miasta Marki Jacek Orych. TVP Historia oraz Radio Warszawa są patronami medialnymi biegu i pikniku.

ZAPISY DO BIEGU

Kalendarz

Zobacz także