Co będzie potrzebne Państwa dziecku i jak pomóc mu w adaptacji?

Spakowane w woreczek i podpisane prosimy zostawić w szafce dziecka w szatni:

1. Szczoteczkę, pastę do zębów i kubeczek (kubeczków nie przynoszą 5 i 6 latki).

2. Komplet ubrań na zmianę, czyli: getry, spodnie, majteczki, skarpetki, ewentualnie rajstopki, t-shirt z krótkim i długim rękawem, rozpinaną bluzę lub sweter. Najważniejsze! Wszystkie ubrania łatwe do samodzielnego zakładania i zdejmowania.

3. Kapcie na zmianę – wygodne, takie by maluch mógł je sam założyć i zdjąć, z gumową podeszwą, trzymające stabilnie stopę dziecka i chroniące przed urazami. Na gimnastykę w grupie 5 i 6 latków obuwie z zakrytymi palcami.

4. Artykuły higieniczne – chusteczki nawilżane i suche (wyciągane).

5. Przebranie na gimnastykę korekcyjną dla grup od 4 latków wzwyż.

Mamo, tato chcę być przedszkolakiem, więc...

Nie zabieraj mnie

do domu, kiedy płaczę przy rozstaniu - jeśli zrobisz to choć raz, będę wiedziała, że łzami można wszystko wymusić i następnego dnia znów będę płakała.

Nie wymuszaj na mnie

abym opowiadał od razu, co wydarzyło się w przedszkolu, jeśli będę gotowy sam ci opowiem wszystko

Nie przeciągaj

pożegnania w szatni, pomóż mi się rozebrać, pocałuj na "do widzenia" i wyjdź.

Adaptacja dziecka - 7 kroków do sukcesu

1.     Czułe i ciepłe słowa, cierpliwość i wrażliwość, spokój rodzica
  2.     Mówienie prawdy i dotrzymanie obietnic
  3.     Pozytywne komunikaty wypowiedziane radosnym głosem i z uśmiechem na twarzy