Na zakończenie ferii nasze starsze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Warszawy. W piątek, 21 lutego dzieci z grup: Jeżyki, Żabki, Tygryski, Motylki odwiedziły Planetarium Centrum Nauki Kopernik. Warto wspomnieć, że planetarium jest przykryte kopułą o średnicy 16 metrów, co pozwala przenieść się do najodleglejszych zakątków kosmosu, a także w głąb wulkanu oraz cofnąć do początków życia na Ziemi.

Dzięki zastosowanym tu nowoczesnym technologiom multimedialnym uczestnicy seansów odnoszą wrażenie zanurzenia się w obserwowanych światach. Zwierzęta zamieszkujące oceaniczne głębiny, niewidzialne gołym okiem mikroorganizmy, stworzenia sprzed milionów lat nagle są na wyciągnięcie ręki.