W Środę Popielcową, 26 lutego rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu, który dla nas chrześcijan jest wyjątkowym okresem przygotowania do obchodzenia najważniejszych wydarzeń naszej wiary, czyli męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Nasza wspólnota przedszkolno- szkolna zaczęła to oczekiwanie od wspólnej Mszy Świętej w Kaplicy sióstr. Ksiądz Paweł zachęcił wszystkich do owocnego przeżywania tego czasu, podjęcia dobrych postanowień... Tradycyjnie każdy obecny został posypany popiołem, na znak uniżenia i ludzkiej kruchości względem Boga.

Ponadto zachęcamy też wszystkich rodziców do korzystania z pomocy jakie przygotowaliśmy wspólnie z księdzem i chętnymi rodzicami. W dostępnych materiałach będą filmiki dla dorosłych, wprowadzające w temat (postanowienia, jałmużna, post, modlitwa, nawrócenie, Triduum...) oraz bajki dla dzieci o Zwierzętach z Kasztanowego Lasu i przygodach Zygmusia. Pomoce będą pojawiały się na naszej stronie, fb w każdą niedzielę Wielkiego Postu. Życzymy Państwu jak najgłębszego przeżycia tego czasu w swoich rodzinach.