W środę, 16 września odbyła się pierwsza w tym roku przedszkolnym wycieczka do sadu z jabłkami, znajdującego się w Dębe ok. Serocka. Zostaliśmy tam zaproszeni przez dziadków Stefanka z gr. Jeżyków, którym serdecznie dziękujemy za niezwykle ciepłe przyjęcie i goszczenie nas na swoim terenie. W wyjeździe uczestniczyły młodsze grupy: Motylki i Biedronki, dla niektórych dzieci była to pierwsza wycieczka w ich przedszkolnej karierze... ale wszystkie maluchy doskonale dały sobie radę!

Dzieci miały możliwość obejrzenia pomieszczeń, w których przechowuje się jabłka zimą, widziały w jaki sposób są nawadniane drzewka, jak dokonuje się ich pielęgnacja poprzez przycinanie gałęzi, poznały różne sprzęty potrzebne do zrywania jabłek. Wielką radość sprawiła wszystkim przejażdżka wagonikami po sadzie! Przedszkolaki z chęcią degustowały świeże jabłka a także kolorowały drewniane jabłuszko, które każdy zabrał ze sobą na pamiątkę do domu. Dzięki pięknej pogodzie mogliśmy cały czas aktywnie spędzać na powietrzu, bawiąc się chustą animacyjną, piłkami, czy puszczając bańki mydlane, które dzieci uwielbiają. Na obiadek zjedliśmy pyszną zupę pomidorową z naszej kuchni i pieczone kiełbaski. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do przedszkola.