We wtorek, 14 września, czyli tuż po beatyfikacji kard. Stefan Wyszyńskiego nasze przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu z biografem p. Piotrem Kordyaszem, autorem książki "Stefek", której bohaterem jest kard. Wyszyński. Pan Piotr przybliżył dzieciom niezwykłą i wielką postać Prymasa Tysiąclecia, jego dzieciństwo, drogę zawierzenia Matce Bożej. Pomógł wszystkim zrozumieć, dlaczego św. Jan Paweł II powiedział o nim, że taki Prymas zdarza się raz na 1000 lat.

Przedszkolaki dowiedziały się, że mały Stefan urodził się w Zuzeli nad Bugiem. W wieku 9 lat stracił mamę. Jego dzieciństwo, jak i dorosłe życie nie należały do najłatwiejszych. Już jako mały chłopiec odznaczał się dobrocią, był bardzo uczynny i pomagał wszystkim, którzy byli w potrzebie. Jednak potrafił też psocić - kiedy siostry nie chciały się z nim bawić, spalił im lalki w piecu. Siostry jednak bardzo kochały małego Stefka i szybko wybaczyły mu ten występek. W domu rodzinnym, nad łóżkiem przyszłego prymasa wisiały dwa obrazy: Matki Bożej Częstochowskiej i Matki Bożej Ostrobramskiej. Pierwszą z nich szczególnym kultem otaczał ojciec Stefana a drugą matka. Religijność bliska była więc Wyszyńskiemu już od czasów dzieciństwa. Dzieci słuchały opowieści z ogromnym zaciekawieniem, mogły również zobaczyć rekwizyty związane z Kardynałem. Dziękujemy serdecznie p. Kordyaszowi za ubogacające spotkanie.