We wtorek, 5 października w naszym przedszkolu gościliśmy Teatr Eden. Dzieci miały okazję zobaczyć spektakl pt.: "Jonasz i niezwykła ryba". Było to barwne przedstawienie, w którym prostym językiem opowiedziano historię Jonasza - człowieka uczciwego, ale nie zawsze posłusznego. Spektakl pokazał niezwykłe przygody bohatera - jego życie w mieście, podróż statkiem oraz przebywanie w brzuchu ryby.

Adaptacja tej biblijnej historii nauczyła dzieci, że każdy może popełniać błędy - ważne jednak, by umieć się do nich przyznać i przeprosić. Ważnym przesłaniem płynącym z teatrzyku było również pokazanie jak istotne w życiu każdego człowieka jest bycie posłusznym a także umiejętne słuchanie starszych i przebaczenie.