Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

W piątek, 25 marca na wycieczkę - "Sanem przez Wolę (i nie tylko) śladami Matki Matyldy Getter" wybrała się grupa Jeżyków. Jak już wiemy M. Matylda to Franciszkanka Rodziny Maryi odznaczona medalem Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata. 
Dzieci odwiedziły prowadzone przez nasze Siostry Muzeum św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego przy ul. Żelaznej, gdzie mogły poznać historię św. Zygmunta i Matki Matyldy. Były też przy ul. Krochmalnej, gdzie M. Matylda się urodziła, i na Powązkach, przy grobie bohaterki ratującej wraz ze współsiostrami w czasach II wojny światowej żydowskie dzieci.
Za organizację wydarzenia dziękujemy naszej Fundacji Filii Dei i Fundacji AVE z nieocenionym Panem Bartłomiejem Włodkowskim, który dowodził eskapadą.
Wycieczki "Sanem przez Wolę" przygotowują nas do Biegu Pamięci M. Matyldy Getter oraz Rodzinnego Pikniku Historyczno-Sportowego, który odbędzie się 14 maja w naszym kompleksie przy Kasztanowej 21 w Markach.

Kalendarz

Zobacz także