Gościliśmy dzisiaj w przedszkolu p. Roberta Górniaka – znanego wszystkim jako Jaś Pociecha. Tym razem warsztaty były o tematyce maryjnej, aby przybliżyć dzieciom postać Matki Bożej Częstochowskiej – Królowej Polski.

Przedszkolaki miały okazję zobaczyć różne suknie Matki Bożej a nawet same dekorowały liliami wizerunek Maryi i Jezusa, na specjalnie przygotowanej dużej kopii. Mogły również przygotować korony, ozdabiając je kamieniami i dokonać koronacji Jasnogórskiej Pani z Dzieciątkiem. W trakcie zajęć dzieci malowały także samodzielne obrazy w wyobraźni. Na koniec brały udział w maryjnej procesji – okazało się, że chętnych do niesienia ikony nie brakowało. Na pamiątką każdy dostał mały obrazek do domu, aby Maryja stale mu towarzyszyła.