Na trzecim spotkaniu Klubu Młodego Odkrywcy dzieci z grup Sówek i Żabek trochę sobie czarowały - Nie do wiary, a jednak…

Wystarczyło tylko mleko, kolorowe barwniki i płyn do mycia naczyń. Przedszkolaki sprawdzały, co się stanie kiedy do mleka dodamy kilka kropel kolorowych farb. Okazało się, że dzięki temu powstają piękne, wielobarwne obrazy. Natomiast kiedy dzieci wlały do tego odrobinę tajemniczego składnika – płynu do mycia naczyń, mozaiki stawały się niewidzialne, momentalnie znikały… same się myły. Przekonaliśmy się, że płyn do mycia naczyń ma naprawdę ogromną moc, a wszystkie tłuszcze przed nim błyskawicznie uciekają!