W naszym przedszkolu 15 listopada odbyło się przedstawienie patriotyczne z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Program słowno-muzyczny przygotowały dzieci z grupy „Jeżyków”, pod kierunkiem swoich nauczycielek p. Beaty i p. Sylwii. O oprawę muzyczną i piękne układy taneczne zatroszczyła się p. Ela – nasza rytmiczka.

Przedszkolaki wystąpiły przed liczną publicznością, w skład której wchodzili rodzice i zaproszeni goście: żołnierz – p. Leszek Kurdziel, radna - p. Agnieszka Różańska, s. Beata, która w kwietniu świętowała swój jubileusz 100 lecia urodzin, s. Przełożona Halina. Na koniec s. Dyrektor i chętni goście skierowali do wszystkich okolicznościowe przemówienia. Dzieci natomiast wręczyły kwiaty s. Beacie i p. Leszkowi. Spotkanie zakończyło się wspólnym pamiątkowym zdjęciem. Dziękujemy wszystkim przybyłym za obecność.

W historii Polski, tak się składa,
Był kiedyś ponad wiek niewoli.
Jedenastego Listopada
Nasz kraj z niewoli się wyzwolił.
I wtedy myśl powstała taka,
By przez szacunek dla przeszłości
Ten dzień na zawsze, dla Polaka,
Pozostał Dniem Niepodległości.