W sobotę, 11 września nasze przedszkolaki wzięły udział w V Mareckiej Olimpiadzie Przedszkolaków. Reprezentacja "sportowców" składała się z 15-osobowej drużyny, w skład której wchodziły dzieci z grup Jeżyki i Żabki. Wydarzenie miało miejsce w Mareckim Centrum Edukacyjno - Rekreacyjnym. Dzieci brały udział w różnych konkurencjach sportowych, m.in. biegały, przechodziły przez tunel, skakały na piłce. Wszystkie zadania wykonywały z dużym zaangażowaniem i w duchu sportowej rywalizacji. Emocji było bardzo dużo, nie tylko u przedszkolaków ale i u rodziców, którzy dzielnie i głośno dopingowali swoje pociechy na trybunach.

Po zakończonych zawodach dzieci miały czas na zasłużoną zabawę. Czekały na nie trzy duże dmuchańce, mogły więc wyskakać się do woli... Kolejną atrakcją dla uczestników były warsztaty, podczas których wykonywali samoloty, skarbonki lub slimy. Chętni mogli również wybić sobie monetę. Po zakończonych zajęciach dzieci zaproszone były na poczęstunek. Spotkanie zakończyło się uroczystym rozdaniem pucharów i wręczeniem medali, którego dokonywał pan Burmistrz. Wszystkie przedszkolaki zostały nagrodzone, dlatego też każdy zakończył olimpiadę z wielką radością i poczuciem zadowolenia. Gratulujemy małym zwycięzcom a także rodzicom.