Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Main Menu

W sobotę, 11 września nasze przedszkolaki wzięły udział w V Mareckiej Olimpiadzie Przedszkolaków. Reprezentacja "sportowców" składała się z 15-osobowej drużyny, w skład której wchodziły dzieci z grup Jeżyki i Żabki. Wydarzenie miało miejsce w Mareckim Centrum Edukacyjno - Rekreacyjnym. Dzieci brały udział w różnych konkurencjach sportowych, m.in. biegały, przechodziły przez tunel, skakały na piłce. Wszystkie zadania wykonywały z dużym zaangażowaniem i w duchu sportowej rywalizacji. Emocji było bardzo dużo, nie tylko u przedszkolaków ale i u rodziców, którzy dzielnie i głośno dopingowali swoje pociechy na trybunach.

Po zakończonych zawodach dzieci miały czas na zasłużoną zabawę. Czekały na nie trzy duże dmuchańce, mogły więc wyskakać się do woli... Kolejną atrakcją dla uczestników były warsztaty, podczas których wykonywali samoloty, skarbonki lub slimy. Chętni mogli również wybić sobie monetę. Po zakończonych zajęciach dzieci zaproszone były na poczęstunek. Spotkanie zakończyło się uroczystym rozdaniem pucharów i wręczeniem medali, którego dokonywał pan Burmistrz. Wszystkie przedszkolaki zostały nagrodzone, dlatego też każdy zakończył olimpiadę z wielką radością i poczuciem zadowolenia. Gratulujemy małym zwycięzcom a także rodzicom.

FOTO

PRZEDSZKOLE

Nasze Przedszkole znajduje się w zacisznym miejscu Marek. Położone jest z dala od trasy szybkiego ruchu, na dużym zalesionym terenie. Pomieszczenia w budynku, w którym odbywają się zajęcia, przygotowane są dla sześciu grup. Każda z nich posiada dużą salę wyposażoną w zabawki, pomoce dydaktyczne oraz sprzęt dostosowany do wieku i potrzeb dzieci. W Przedszkolu znajdują się również cztery szatnie, sala gimnastyczna, sala rytmiczna, gabinet logopedyczny, gabinet psychologiczny, stołówka, kuchnia, a przed budynkiem jest plac zabaw wkomponowany w piękną zieleń otoczenia.

Nasze Przedszkole, prowadzone przez Siostry Rodziny Maryi, pragnie odzwierciedlać Ducha Rodziny z Nazaretu. Poprzez współdziałanie całej społeczności przedszkolnej: wykwalifikowanych nauczycieli, specjalistów i pozostały personel, dbamy o wszechstronny rozwój naszych wychowanków.

Codzienne zajęcia edukacyjne wzbogacamy wieloma dodatkowymi atrakcjami, takimi jak teatrzyki, koncerty, warsztaty biblijne i przyrodnicze, wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi czy imprezy okolicznościowe. Tym samym dajemy dziecku możliwość zdobywania nowych doświadczeń i pełniejszego poznawania świata.

Pamiętając o tym, że każde dziecko jest wyjątkowe, dostosowujemy nauczanie do jego indywidualnych potrzeb i możliwości. Podejmujemy także ścisłą współpracę z rodzicami, gdyż tylko jednoliniowe wychowanie w duchu chrześcijańskiej miłości może w pełni ukształtować dziecko emocjonalnie, intelektualnie i moralnie.

  • Testimonials1

    PATRON PRZEDSZKOLA
    Św. Zygmunt Szczęsny Feliński
    „Trzeba ciągle mieć przed oczami obowiązek służenia Bogu i bliźnim w każdym położeniu, chociażby najprzykrzejszym.“

Zobacz także