W przedszkolu świąteczna atmosfera. Sale przystrojone biało - czerwonymi balonami, które dzieci mogły zabrać ze sobą. Dla przedszkolaków były przygotowane czapeczki małego patrioty i kotyliony. Starsze grupy przygotowały je samodzielnie. To wszystko, aby uwypuklić świętowanie 100-lecia odzyskania Niepodległości.

Nie zabrakło zabawy przy muzyce patriotycznej – „Przybyli ułani”, „kadrówka”, itp. Do odśpiewania uroczyście hymnu narodowego o godz. 11.11 przygotowaliśmy się przez cały tydzień. Okazało się, że dzieci bardzo ładnie zaśpiewały wszystkie cztery zwrotki, z postawą patriotyczną. Na koniec mieliśmy tort urodzinowy dla Polski dzięki rodzicom Karolka z grupy Motylków. Był przyozdobiony barwami narodowymi i godłem. Jaki on był smaczny! Motylki najadły się do syta i podzieliły z innymi. Niektóre dzieci spontanicznie zaśpiewały sto lat. Jak świętować to z całą pompą!