Już kolejny raz zaangażowaliśmy rodziców z naszej grupy, a była to mama Ignacego. Tym razem dzieci zapoznały się z zawodem policjanta. Mama Olga przyjechała razem z koleżanką z powiatowej komendy w Wołominie i z policjantem z komisariatu w Markach.

Opowiedzieli nam o pracy policjanta. Dzieci dużo już wiedziały, bo często bawią się w policjantów. Pokazali nam mundury i oznaki policyjne. Spytali dzieci, jak przechodzić bezpiecznie na przejściu dla pieszych. Zalecali, aby nosić ze sobą odblaski i kamizelki. Dzieci również dowiedziały się o numerze alarmowym, na który mogą dzwonić w razie niebezpieczeństwa. Była także okazja, aby przymierzyć różne czapki policyjne, w których chętnie pozowały do zdjęć. Na koniec niespodzianka. Poszliśmy na podwórko, gdzie mogliśmy obejrzeć radiowóz. Radości przy tym było co niemiara! Każdy mógł wejść do środka i poczuć się jak policjant. Nasze dzieci szybko odkryły syreny. Zabawa na całego!

Dziękujemy mamie Ignacego i jej kolegom za to, że zechcieli do nas przyjechać.