W poniedziałek, 2 grudnia dzieci z grupy Tygrysków pojechały na wycieczkę do Fabryki Bombek w Warszawie.
Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się w jaki sposób powstają świąteczne bombki od samego początku.
Najpierw dzieci zapoznały się z procesem dmuchania bombek. Były bardzo zaskoczone, że bombki robi się ze szkła, które podczas podgrzewania staje się miękkie i można je nadmuchiwać jak balon. Kolejno dzieci zapoznały się z etapem srebrzenia, podczas którego bombka z przezroczystej stała się srebrna. Następnie dzieci udały się do najciekawszej sali dekoratorni gdzie czekały na nich różnokolorowe brokaty i farby. Podczas warsztatów dzieci w tradycyjny sposób malowały własne bombki. Jednokolorowe bombki ozdabiały fantazyjnymi wzorami własnego pomysłu.
Na pamiątkę każde dziecko otrzymało własnoręcznie ozdobioną bombkę, która na pewno będzie piękną ozdobą na choince w ich domach. Dzieci do przedszkola wróciły zadowolone i pełne wspaniałych wrażeń. To była naprawdę udana wycieczka!