Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

W poniedziałek, 15 marca nasze najstarsze przedszkolaki, z grup: Jeżyki, Żabki i Sówki uczestniczyły w mini szkoleniu dotyczącym pierwszej pomocy przedmedycznej. Pod kierunkiem ratowników z warszawskiej Straży Miejskiej dzieci uczyły się jak sprawdzić, czy człowiek, któremu udzielamy pomocy oddycha, czy jest przytomny, jak przeprowadzić masaż serca i jak wezwać pogotowie ratunkowe, a także jak ułożyć chorego w pozycji bocznej bezpiecznej.

Dzieci widziały, jak działa defibrylator AED. Dowiedziały się, co zrobić, gdy ktoś obok nas zemdleje albo skręci nogę czy też krwawi z nosa. Przedszkolaki chętnie brały udział w zajęciach przyjmując na siebie role zarówno poszkodowanych, jak i udzielających pomocy. Ratownicy dostrzegli w nich potencjał i zadatki na przyszłych ratowników.

FOTO

Zobacz także