W środę, 15 września nasze przedszkolaki udały się na pierwszą w tym roku wycieczkę. Miejscem docelowym był Gościniec Wiecha, położony we wsi Kawęczyn. Dzieci realizowały program "Od ziarenka do bochenka", miały  możliwość zapoznania się z kulturą, pracą i życiem na wsi. Po przyjeździe na miejsce wszyscy zostali przywitani przez gospodarza ubranego w strój ludowy, który zgodnie ze staropolską tradycją wyszedł do gości z chlebem. Po posiłku dzieci rozpoczęły zwiedzanie.

Pierwszym punktem była kuźnia, a w niej pokaz sztuki kowalskiej i wybijanie pamiątkowej monety. Następnie odbyła się przejażdżka po terenie Gościńca zadaszonym wozem konnym. Po powrocie przedszkolaki udały się do starej wiejskiej zagrody, zwiedziły wnętrze stodoły i znajdujące się w niej sprzęty, takie jak cep, kosa czy sierp. Zobaczyły nawet w jaki sposób doi się krowę... Obejrzały również izbę etnograficzną, w której szczególną uwagę dzieci przykuły zabawki, jakie w dawnych czasach były dostępne dla najmłodszych czy też sprzęty domowego użytku, zupełnie inne niż współczesne. Kolejny punkt stanowiła piekarnia, w której odbyły się zajęcia z pokazem przygotowania chleba do wypieku. Następnie przedszkolaki udały się do mini zoo, gdzie mogły zobaczyć kucyki, konie, osła i kozy. Potem udały się na spacer przez las, gdzie podpatrywały daniele, aż dotarły do młyna wodnego i wiatraków. Na koniec był czas na smaczny obiad, z pieczonymi kiełbaskami i swobodną zabawę. Dzieci zadowolone i pełne wrażeń powróciły do przedszkola.