W poniedziałek, 18 października nasze przedszkolaki łączyły się duchowo z dziećmi na całym świecie, uczestnicząc w modlitwie różańcowej. Była to kolejna edycja inicjatywy "Milion dzieci modli się na różańcu". Dzieci modliły się o pokój i jedność na całym świecie.

Inicjatywa „Milion dzieci modli się na różańcu” zrodziła się w 2005 roku w stolicy Wenezueli, Caracas. Gdy kilkoro dzieci odmawiało różaniec w przydrożnej kapliczce, niektórzy doświadczyli głębokiej obecności Matki Bożej. To przywołało w nich wspomnienie słów św. Ojca Pio, który na widok grupy dzieci odmawiających różaniec powiedział: Kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmieni. Spontaniczna modlitwa szybko zmieniła się w kampanię promowaną na całym świecie, a Pomoc Kościołowi w Potrzebie zajęła się organizacją całego wydarzenia przed dwoma laty.