W piątek, 22 października grupa Żabek gościła tatę Sary. Pan Piotr przyniósł do przedszkola różne ikony ze świętymi. Opowiadał dzieciom m.in. o św. Józefie, którego przedszkolaki już dość dobrze znają, jak również o mniej znanych świętych, takich jak św. Rita, św. Bonifacy, św. Ekspedyt. Dzieci dowiedziały się, co to jest ikona, czym różni się od obrazu oraz jak powstaje - przy modlitwie i poście...

Pan Piotr rozmawiał także z dziećmi o tym, kto to właściwie jest "święty", kto o tym decyduje oraz kto może nim zostać. Przedszkolaki mają już pewność, że każdy z nas ma na to szansę, zgodnie ze słowami piosenki, którą dzieci lubią śpiewać: "Taki duży, taki mały, taki gruby, taki chudy, tak i ja, tak i ty, możesz świętym być!"