W środę, 27 października w grupie Żabek odbyły się drugie zajęcia KMO (Klubu Młodego Odkrywcy).

Tym razem zajęliśmy się tematem powietrza. Najpierw uświadomiliśmy sobie z dziećmi, że powietrze jest niezbędne do życia nie tylko ludziom, ale też zwierzętom i roślinom.

Potem nadszedł czas na doświadczenia, które wywołały wiele okrzyków radości. Próbowaliśmy złapać powietrze w strzykawkach, wprawialiśmy w ruch wiatraczki, puszczaliśmy papierowe szybowce, zrobiliśmy poduszkowiec.

Udało nam się także wprowadzić w ruch piłeczkę pingpongową i balonowy pierścień, umieszczając je w tunelu ciepłego powietrza.

Dzieciom się bardzo podobało, aż ciężko było przerywać... dlatego zachęcamy do zabawy w domu!