Do naszego przedszkola przyjechali goście – pani Bogusława Sieroszewska i pan Zbigniew Paciorek, którzy przybliżyli nam historię Marek. Przedstawili się jako państwo Briggsowie, którzy mieszkali w pałacyku i ufundowali fabrykę przędzalni, ale również kamienice robotnicze, ratusz oraz kościół.

Opowiedzieli nam, że Marki były wsią należącą do królowej Bony. W naszym mieście było dużo cegielni. Ciekawostką, którą nam opowiedzieli było, że w Pustelniku ludwisarze zrobili dzwon Jezus i Maryja dla Jasnej Góry. Nasze dzieci uczyły się pieśni o Markach – Pustelniku – Strudze. Na samym końcu zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcia.