W dniu 20.11.2018r. grupę Jeżyków odwiedził strażak, a prywatnie tata Antosia. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o ciężkiej i niebezpiecznej pracy strażaka.

Tata Antka opowiadał nam jak wygląda przygotowanie do akcji ratowniczej, co musi założyć na siebie strażak, aby bezpiecznie mógł ratować ludzi. Dzieci mogły oglądać i przymierzać różne rekwizyty przyniesione przez strażaka. Największe zainteresowanie wzbudził hełm strażacki, każdy chciał go przymierzyć i na chwilę poczuć się jak dzielny strażak.
Na zakończenie tata Antka wraz z naszym przedszkolnym misiem „Jerzykiem” przeczytał dzieciom bajkę o małym bohaterze.