26. listopada dzieci z „Sówek” i „Jeżyków” miały przyjemność zobaczyć z bliska, jak wygląda praca strażaków. W tym celu została zorganizowana wycieczka do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie.

Dzięki życzliwości panów Strażaków przedszkolaki mogły oglądać sprzęt pożarniczy oraz samochody. Wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia hełmu oraz podjęcie próby obsługi sprzętu gaśniczego. Przeprowadzone zostały warsztaty dotyczące zagrożeń pożarem w domu, lesie, szkole, w sali edukacyjnej „ISKIERKA”. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał Certyfikat Dzielnego Małego Ratownika oraz odblask.