Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Tańce - 2 x w tygodniu

Taniec nadaje ruchom dziecka lekkości, sprężystości, gibkości, a ponadto wprowadza do zajęć przedszkolnych zabawę i odprężenie. Ta forma aktywności wpływa na kształtowanie precyzji ruchu, wyrabia elegancję i estetykę, pozwala pozbyć się kompleksów i nieśmiałości. Podczas zajęć tanecznych dzieci poznają różne układy i figury taneczne, które potem mogą zaprezentować na przedszkolnych uroczystościach. Zajęcia prowadzi p. Marek.

     

Szachy - 1 x w tygodniu

Szachy to połączenie sportu, gry logicznej i sztuki. Szachy w przedszkolu uczą koncentracji, logicznego myślenia, podejmowania decyzji i odpowiedzialności za nie, a także szacunku do przeciwnika. Rozwijają pamięć i zdolności matematyczne. Dzieci przygotowują się do gry w turniejach, poznają przepisy, uczą się przestrzegania zasad, poznają zegar szachowy i historię gry w szachy. Zajęcia odbywają się w grupach 8-10 osobowych. Prowadzi je p. Marcin.

     

 

Zajęcia teatralno-wokalne - 1 x w tygodniu

Teatr dla dzieci jest rzeczywistością wyjątkową. Pozwala rozwijać naturalne formy dziecięcej ekspresji od ruchu poprzez mowę do śpiewu. Jest miejscem rozbudowującym wyobraźnię. Zajęcia teatralne sprzyjają umuzykalnieniu, koncentracji uwagi, uczą pracy zespołowej, rozwijają poczucie rytmu. To doskonała przestrzeń aktywizująca spontaniczną kreatywność dzieci i rozładowująca gromadzone w nich emocje. Dzieci poprzez zabawy i ćwiczenia doskonalą swoją mowę oraz pamięć, uczą się wytrwałości, wrażliwości i odpowiedzialności. Przez cały rok tworzą, wymyślają, uczą i bawią się, by w końcu odważnie wystąpić przed publicznością. Zajęcia prowadzone są przez p. Bartka i p. Beatę.

     

Plastyka - 1 x w tygodniu 

Malowanie i rysowanie dla dziecka to zabawa i nauka jednocześnie. Na zajęciach  poznajemy kolory i kształty, różne techniki plastyczne, rozwijamy umiejętności, a także ćwiczymy rozwój sprawności motorycznej. Ćwiczenia małej motoryki to podstawa z uwagi na fakt, że stanowi to doskonałe przygotowanie ręki do nauki pisania, co więcej ma wpływ na rozwój mowy! Zajęcia plastyczne dla przedszkolaków wiążą się z korzyściami: wzbogacają osobowość dziecka, pozwalają dać wyraz uczuciom, uczą skupienia się przez jakiś czas na jednej czynności, rozwijają  pamięć oraz wrażliwość artystyczną dziecka, kształtują wyobraźnię, pobudzają zdolność myślenia, zaspokajają potrzebę aktywnościZapraszamy do świata twórczości i wyobraźni, pod kierunkiem p. Ireny.

 
     

Leśna stolarnia - 2 x w miesiącu   

Zajęcia dają impuls do leśnych wędrówek, łącząc technikę z edukacją leśną. Prowadzone są głównie w oparciu o roczny cykl przyrodniczy i wydarzeń kalendarzowych, dzięki czemu dzieci doświadczają również wartości patriotycznych, religijnych i przyrodniczo – ekologicznych. Dzieci mają możliwość używać młotków i nie tylko! Poza oczywistą radością tworzenia, uczą się wkładania w pracę wysiłku, wytrwałości, cierpliwości i precyzji. Eksperymentują i wspólnie z prowadzącym wykonują przedmioty z drewna wg wybranego tematu, np. zabawka z drewna, stojak na kredki, krzyż drewniany.

     

  

Zobacz także